Васильківщина стає взірцем гендерної реформи на Київщині

14 березня 2019 року у Васильківському районі відбулась подія міжнародного рівня. Урочисто було відкрито прихисток для осіб, постраждалих від домашнього насильства. Ініціатором заснування такого закладу стали депутати Васильківської районної ради: голова Васильківської районної ради Наталія Баласинович та депутатка Анастасія Яшина.
Дослідники вбачають зародження домашнього насильства ще за доби середньовіччя, пов’язуючи цю архаїчну традицію з, наприклад, правом чоловіків фізично дисциплінувати власних дружин, слуг, і учнів за певні провини. Єдиними противниками такого становища у ті часи виступали церкви та соціальні громади. За даними, наведеними Всесвітньою організацією охорони здоров’я, сьогодні кожна шоста жінка зазнала насильства в сім’ї. В Україні, на жаль, прояви домашнього насильства, за історичних причин, набули страшних розмірів. Після ухвали за ініціативою Президента Закону проти домашнього насильства від 7 лютого 2018 року, кількість звернень за допомогою в правоохоронні органи збільшилась у рази. Жінки відчули підтримку і захист держави.
І сьогодні, завдяки ініціативи депутатів Васильківської районної ради, органу місцевого самоврядування і підтримки громадської організації «Конвіктус Україна» відкрито прихисток для осіб, постраждалих від домашнього насильства. Депутати Васильківської районної ради розуміють важливість організації такого прихістку і одноголосно підтримали організацію комунального підприємства Васильківської районної ради у співпраці з «Конвіктус Україна»
Ми, громадяни сучасної цивілізованої європейської країни, таким кроком фактично підтримуємо Декларацію ООН «Про викорення насилля у відношенні жінок» від 1993 року. Відкриття тимчасового притулку для постраждалих жінок – це ще один крок до встановлення гендерної рівності в Україні, захисту прав і свобод, задекларованих в уставі Європейського союзу.