Відбулася чергова об’єднана апаратна нарада керівництва Васильківського району

Ситуація з захворюваністю на грип у Васильківському районі є найгіршою в Київській області.

24.10.2016 року на чолі голови Васильківської районної ради Баласинович Наталії Олександрівни, заступника голови Васильківської районної державної адміністрації Червенка Євгенія Миколайовича, за участі заступника голови Васильківської районної ради Сергова Сергія Олеговича та заступника голови Васильківської районної державної адміністрації Мошковського Олексія Миколайовича відбулась чергова спільна нарада.

Керівники підрозділів Васильківської РДА прокоментували стан справ у фінансовій, освітянській сферах, начальник відділу управління персоналом апарату адміністрації Ніцевич Т.Л. нагадала присутнім про необхідність подання електронних декларацій державними службовцями категорії А та Б до 30.10.2016.

На нараді окрему увагу приділили стану захворюваності на грип та вакцинацію населення перед максимумом епідемії. Адже не секрет, що попередні 6 років в державі питанню закупівлі якісних вакцин приділялось мінімум уваги. Таке піклування про населення попередньої влади призвела до катастрофічного відставання графіків щеплень дітей на туберкульоз, поліомієліт. Цього року, по прогнозам МОЗ на нас чекають особливі випробування: три різні штами грипу. Ситуація на сьогодні  із захворюваністю в Васильківському районі на грип  є найгіршою в Київській області.

За інформацією з сайту МОЗ:  Вакцини від грипу з’являться до кінця жовтня

18.10.2016 | 13:46

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Щорічна вакцинація – найефективніший засіб захисту організму від вірусів грипу, визнаний доказовою медициною.

Вакцинація від грипу є рекомендованою та не входить до календаря обов’язкових щеплень. Вакцину закуповують приватні структури та розподіляють до аптек, враховуючи попит попередніх років.

Станом на сьогодні в Україні зареєстровані та дозволені до застосування такі вакцини для профілактики грипу із оновленим штамовим складом:

– ВАКСІГРИП Спліт – вакцина для профілактики грипу інактивована рідка, суспензія для ін’єкцій по 0,25 мл № 1, № 10 або № 20; по 0,5 мл № 1, № 10, № 20 або № 50 в попередньо заповнених шприцах з прикріпленою голкою; по 5 мл (10 доз) у флаконах № 1 та № 10, виробництва Санофі Пастер С.А., Франція, заявник Санофі Пастер С.А., Франція;

– ДжіСі Флю Вакцина для профілактики грипу (розщеплений віріон, інактивований), суспензія для ін’єкцій у попередньо наповнених шприцах по 0,5 мл та 0,25 мл № 1, № 10, виробництва Грін Крос Корпорейшн, Корея, заявник М.Біотек Лтд, Велика Британія.

Зараз обидві вакцини проходять контроль якості в Державному експертному центрі, який завершиться у найближчі тижні. Появу вакцин на ринку можна очікувати до кінця жовтня.

Такі терміни спричинені датами подачі вакцин на реєстрацію від виробників. МОЗ зі свого боку дотримується необхідних процедур, щоб пересвідчитися у якості вакцин перш ніж вони потраплять до аптек.

Лікарі радять робити щеплення впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у сезоні 2016 – 2017 років в Україні циркулюватимуть штами грипу: А/California/7/2009, A/Hong Kong/4801/2014 та B/Brisbane/60/2008.

ВООЗ прогнозує штами вірусу, проти яких діятимуть вакцини, після аналізу минулорічної циркуляції. Тому вакцина захищає від усіх актуальних штамів, є безпечною та ефективною.

Читайте також поради щодо профілактики грипу: https://goo.gl/kujbjq

З пам’яткою про симптоми та профілактику під час грипу та ГРВІ можна ознайомитися за посиланням: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20160113_a.html

dsc04530_1_1

dsc04531_1_1